TMMOB AFET DAYANIŞMA KAMPANYASI

Ülkemiz, felaketlere dönüşen doğa olaylarının ağır sonuçları altında zor günler geçirmektedir. Afet öncesi hazırlık, müdahale ve afet sonrası organizasyon konusunda ortaya çıkan yetersizlik, yanlışlar ve ülke yönetimin gösterdiği tutum tablonun ağırlaşmasına neden olmuştur. TMMOB ve bağlı birimleri yangın ve sel felaketinden etkilenen bölgelerde başından itibaren sürecin içerisinde yer almış, dayanışma faaliyetleri organize etmiştir. Yürütülen dayanışma çalışmaları ile afet müdahale çalışmalarının merkezi olarak koordine edilmesi amacıyla TMMOB Genel Sekreteri, TMMOB İKK Sekreterleri ve Oda Yazman / Sekreter Üyelerinin katılımı ile TMMOB Afet Koordinasyon grubu oluşturulmuştur. Koordinasyon düzenli olarak toplantı yaparak çalışmalarına başlamıştır. Yangınların etkili olduğu Muğla ve Antalya ile selin etkili olduğu Van illerimizde müdahale sırasında ve afet sonrası kullanmak üzere acil ihtiyaçların karşılanması çalışmaları sürmektedir. İhtiyaçların karşılanması ve organizasyon çalışmaları, afet bölgelerindeki TMMOB İl/İl İlçe Koordinasyon Kurullarımız aracılığı ile yürütülmektedir.

YAZ DÖNEMİ KARA STAJLARI DESTEK PROGRAMI

GEMİMO olarak meslek alanları ile ilgili öğretim yapan kuruluşlarla işbirliği yaparak, yeterli nitelikte Gemi Makinaları İşletme Mühendisi ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisinin yetişmesine yardımcı olmak, öğrencileri mesleğe hazırlayacak, staj, eğitim çalışmalarında bulunmak denizcilik sektöründe ülke ve toplum yararı doğrultusunda üretimin ve kalitenin artırılması yönünde çalışmalar yapmak ve bu kapsamda denizcilik sektöründeki staj sorunu ile ilgili şirketleri ve öğrencileri bir araya getirmek amacı ile şirketlerden GENÇ GEMİMO üyeleri için talep ettiğimiz, şirketlerinde vermiş oldukları sınırlı sayıda kontenjanları değerlendirmek isteyen öğrenciler için bir başvuru formu oluşturduk. GEMİMO’nun sadece şirketler ile öğrenciyi bir araya getirdiğini iki taraftan da herhangi bir maddi çıkar ve sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Yakamoz- Deniz ve Kadın Sempozyumu 2021

TMMOB GEMİMO olarak 2016 yılından itibaren her yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde denizcilik sektörünün ışıldayan kadınlarının bir araya geldiği "Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”; bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle çevrimiçi platformda gerçekleştirilmiştir. Aşağıdaki linkten YAKAMOZ 2021 i izleyebilirsiniz

YAKAMOZ 2021

TMMOB GEMİMO olarak 2016 yılından itibaren her yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde denizcilik sektörünün ışıldayan kadınlarının bir araya geldiği "Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”; bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle çevrimiçi platformda gerçekleştirilecektir.

“Global Maritime Conference (GMC’21)” 18-19 Kasım 2021

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Strathclyde Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi ortaklığıyla dördüncüsü düzenlenecek olan “Global Maritime Conference (GMC’21)” bu yıl 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

”We Protest Unlawful Acts Of the "Operation Irini"

As UCTEA Chamber of Marine Engineers, we protest on behalf of our members, that their ship was intervened unlawfully, they were kept like prisoners, mistreated and their working peace is disturbed while performing their duties on a merchant ship. In addition, on behalf of our maritime colleagues and their families that we represent as a professional chamber, we request the legal investigation of EUNAVFOR's overriding authority and misuse of the “Operation Irini”

Cem Gürdeniz yazdı..

MV Roseline-A olayı ve denizcilik tarihimiz Cem Gürdeniz yazdı..

IRINI Haydutluğunu Protesto Ediyoruz “ Birleşmiş Milletlere Açık Şikâyet Mektubu ”

IRINI Haydutluğunu Protesto Ediyoruz “ Birleşmiş Milletlere Açık Şikâyet Mektubu ”

PANDEMİ SÜRESİNCE OFİS ÇALIŞMA DÜZENİ

Değerli Üyelerimiz ; Ülkemiz ve dünya gündeminde yer alan Covid 19 sebebiyle, pandemi önlemleri doğrultusunda ofis çalışma sistemimizin randevulu sistem uygulamasına geçtiğini tarafınıza saygı ile iletiriz. Olası bir durumda ofise gelmeden önce GEMİMO WhatsUp destek hattına veya [email protected] mail adresine randevu veya işlem talebinizi yazılı geçmenizi rica edeceğiz. Belge talebi, soru ve sorunlarınız için lütfen ana sayfada yer alan GEMİMO WhatsUp destek hattını kullanınız. Konu hakkında göstereceğiniz anlayış ve hassasiyet teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI BASIN BİLDİRİSİ

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI BASIN BİLDİRİSİ

TMMOB GEMİMO 40.DÖNEM OLAĞAN GENEL KURUL SEÇİMLERİ

Odamızın, Mart 2020 de gerçekleşmesi planlanan ve COVİD 19 sebebiyle ötelenen, 40.Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısının aşağıdaki gündemle; 04.Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 11:00 de - Seçimin 05 Temmuz 2020 Pazar günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında olmak üzere, TMMOB GEMİMO Genel Merkezi - Halk Sokak No 29 Golden Plaza C Blok K 3 D 6 Sahrayıcedit Kozyatağı – İstanbul adresinde yapılacağını, Ancak; ilk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde; 40.Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısının 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat: 11:00 de - Seçimin 12 Temmuz 2020 Pazar günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında TMMOB GEMİMO Genel Merkezi Halk Sokak No 29 Golden Plaza C Blok K 3 D 6 Sahrayıcedit Kozyatağı İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem ile yapılacağını, GÜNDEM 1. Açılış 2. Başkanlık Divanı seçimi, 3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, 4. Açılış konuşması, 5. Konukların konuşması, 6. 39.Dönem Çalışma raporunun okunması ve değerlendirilmesi, 7. Mali ve Denetim Raporunun okunması ve değerlendirilmesi 8. Yönetim ve Denetleme Kurullarının aklanması, 9. 2020-2022 bütçe tasarılarının görüşülmesi, 10. Adayların belirlenmesi ve ilan edilmesi 11. Mali İşler Yönetmelik Taslağının onaylanması 12. Sürekli Eğitim Merkezi Yönetmelik Taslağının onaylanması 13. Dilek ve temenniler 14. Kapanış Bu bağlamda üye listeleri 28/06/2020 Pazar günü saat 08:00’den 30/06/2020 Salı günü saat: 17:00’ye kadar TMMOB GEMİMO Genel Merkezinde askıda olacaktır. Askı süresince yapılacak itirazları TC İSTANBUL KADIKÖY / 3.İLÇE SEÇİM KURULU’NA yapılabileceği bilgisi siz değerli üyelerimize saygı ile duyurulur.

ETKİNLİKLER

HABERLER & DUYURULAR


Denizcilik Sektöründeki Yönetim Zaafları ve İşletme Körlüğü

Devamı...


Yakamoz 2017 Deniz ve Kadın

Devamı...


Anayasa Değişiklik Paketi Üzerinde Bir Çalışma

Devamı...


EXPOSHIPPING Istanbul 2017

Devamı...